Що робити, якщо ваш смартфон не розпізнає SIM -карту?

Що робити, якщо ваш смартфон не розпізнає SIM -карту?

Мобільний телефон – це повноцінний міні-комп’ютер. Його головна «фішка» полягає в тому, що в нього встановлюється модем, що підтримує роботу зі стільниковими мережами. Єдине, що для цього знадобиться – це встановити в телефон SIM-карту. А що робити, якщо він її не бачить? Чому таке може виникнути, які дії варто робити власнику гаджета в цьому випадку?

Основні причини, через які SIM-карту не розпізнає телефон

SIM заблокована оператором. Як правило, якщо вона не використовується більше 6 – 12 місяців (вимоги у кожного оператора стільникового зв’язку різняться), то її блокують. Для розблокування необхідно звернутися до найближчого представництва оператора для заміни SIM -карти.

У SIM вийшов термін придатності. Фахівці рекомендують карту міняти кожні 3 роки. Дана послуга безкоштовна, номер при цьому зберігається. Більш того, нові SIM краще захищені від підробки, а також надають доступ до додаткових функцій (більше пам’яті для збереження телефонних номерів, підтримка мереж 4-го і 5-го поколінь).

Механічне пошкодження SIM. Найчастіше таке виникає через попадання вологи, а також в результаті видалення контактної площадки SIM. Телефон при її установці може видавати сервісне повідомлення типу «Не вдалося розпізнати SIM-карту» (для Android-девайсів) або «SIM пошкоджена» (в iPhone). Це вирішується тільки її заміною в офісі оператора.

Невірно виконана обрізка (коли з mini-SIM роблять micro-SIM або nano-SIM). Скоріш за все, при цьому була пошкоджена контактна площадка або ж вона зміщена відносно центру (відхилення навіть в 0,5 мм буде достатньо, щоб карту не розпізнав телефон).

Телефон заблокований для роботи тільки під певного оператора. Найчастіше таке виникає, коли пристрій купувався в іншій країні з укладенням контракту з місцевим стільниковим провайдером. Деякі з таких гаджетів можна розблокувати за допомогою спеціальних програмних патчів, деякі – ні. У таких випадках рекомендується відразу звертатися в ремонтний сервіс телефонів. І бажано також надати документи, що підтверджують, що пристрій було придбано офіційно (іноді це необхідно для проходження процесу розблокування).

Механічне пошкодження тримача SIM (SIM-лотка). Особливо часто це буває в старих кнопкових телефонах, де пружини зношуються, через що SIM не достатньо притискається до вихідних контактів. Тут необхідне регулювання або повна заміна лотка.

Контакти SIM забруднені, присутні сліди окислів. Усувається акуратним протиранням за допомогою спирту. Дана проблема зустрічається частіше в пристроях, які активно використовуються в запилених приміщеннях.

Збій в роботі програмного забезпечення. За розпізнавання SIM і взаємодії з нею відповідають інтегрований в смартфон стільниковий модем і його прошивка. Усувається або повним скиданням ПЗ до заводського стану, або перепрошивкою (в «сервісному» режимі, коли стираються всі системні дані).

Несправність телефону. Стільниковий модем, як і будь-який інший чіп на системній платі, може виходити з ладу. Але для багатьох моделей смартфонів передбачена можливість їх заміни. Та виконується це виключно в умовах сервісного центру фахівцем.

Якщо телефон не бачить SIM, то в багатьох випадках несправність можна усунути самостійно. Але не завжди випадає нагода встановити, через що саме виник збій. Тому надійніше все ж звертатися до фахівців, які мають технічну можливість виконати всебічну діагностику девайса і знайти точну причину поломки.